اطلاعات خودرویی

انواع محافظ صفحه نمایش

محافظ صفحه نمایش یکی از مهم‌ترین مواردی است که امروزه همه افراد برای انواع دستگاه‌های دیجیتالی خود از جمله تلفن همراه، لپ‌تاپ، نمایشگر خودرو و حتی تلویزیون استفاده می‌کنند. اما محافظ نمایشگر هم مانند همه محصولات دیگر انواع مختلفی دارد از مدل ‌های قدیمی برچسب گرفته تا گلس‌های شکننده و امروزه هم مدل‌های TPU.

اگر بخواهیم نگاه کوتاهی به انواع مدل‌های محافظ نمایشگر بیاندازیم می‌توانیم به ترتیب تاریخ زمانی مدل‌های زیر را معرفی کنید:

  1. پلاستیک‌های شفاف
  2. برچسب‌های پلاستیکی
  3. گلس‌های شفاف (شکننده)
  4. محافظ‌های TPU
  5. محافظ‌های TPU نانو

لیست بالا به ترتیب سیر تکامل محافظ‌های نمایشگر را نشان می‌دهد. احتمالا گلس‌های شفاف اما شکننده را همه می‌شناسیم. گلس‌هایی که هنوز هم در بازار به وفور برای تلفن‌های همراه موجود است اما به دلیل شکنندگی فوق‌العاده بالایی که دارند در برابر کوچکترین ضربات خرد می‌شوند. نسل جدید محافظ‌ها از جنس TPU هستند که بر خلاف گلس بسیار نرم و نازک‌تر هستند و شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را خم کنید.

محافظ‌های TPU جدیدترین نسل فناوری است که برای محافظت از صفحه نمایش معرفی شده است اما به دلیل ضخامت کم، در برابر ضربات وارده به سطح کارایی خوبی از خود نشان نمی‌دهند. متخصصان برای رفع این مشکل رو به استفاده از فناوری نانو آوردند. بطوری که این جنس با ترکیب لایه‌ای از نانو نه تنها مقاومت بیشتری پیدا کرد بلکه ضربات وارده به صفحه نمایش را به اطراف پخش می‌کند و در نتیجه نمایشگر در برابر سنگین‌ترین ضربات هم سالم باقی می‌ماند.

ما هم در شاهین لوکس برای محافظ از نمایشگر خودرو شاهین از مرغوب‌ترین جنس بازار یعنی TPU با پوشش نانو استفاده کرده‌ایم و محافظ صفحه نمایش TPU شاهین را برای شما تولید کرده‌ایم. اگر به ویدیو تست مقاومت این محصول توجه کنید به خوبی متوجه کیفیت این محصول خواهید شد. برای سفارش این محصول می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *