ویدیو

توربو شارژ خودرو شاهین چگونه کار می‌کند؟ تست سلامت توربو شارژ

خودرو شاهین نخستین خودرو گروه سایپا است که از سیستم توربو شارژر استفاده می‌کند. شناخت بهتر این سیستم به شما کمک می کند که هم بتوانید از خودرو خودتان بهینه‌تر استفاده کنید هم بتواند ماندگاری و طول عمر موتور را افزایش بدهید.

در این ویدیو از سری ویدیوهای اختصاصی شاهین لوکس تلاش کردیم به زبانی ساده سیستم توربو شارژ خودرو شاهین را توضیح بدهیم و نکات فنی و لازم برای نگهداری و استفاده بهینه از این ویژگی را برای شما بیان کنیم.

توربو شارژ یا موتور توربو شارژر فناوری است که به کمک یک موتور توربو تلاش می‌شود توان بیشتری از موتور دریافت شود. این توربو هوای فشرده را به داخل موتور پمپاژ می‌کند که با ترکیب آن با سوخت بیشتر می‌توان از یک حجم ثابت موتور، توان بیشتری دریافت کرد. توربو شارژ اجزای بسیار متنوعی دارد و سایپا روی خودرو شاهین از همان موتورهای نسل قبل خود استفاده کرد و در نهایت با ارتقا کامل این موتور، موفق شد توربو شارژ را به موتور اضافه و موتور M15 را برای خودرو شاهین عرضه کند.

شاهین لوکس، مرکز فروش لوازم جانبی و لوکس سایپا شاهین www.shahinluxe.com

بازگشت به لیست

2 فکر در مورد “ توربو شارژ خودرو شاهین چگونه کار می‌کند؟ تست سلامت توربو شارژ

  1. M گفت:

    سلام البته اینکه توربو کار می کند به تنهایی گرما ناشی از آن نمی تواند آسیب بزند مگر آنکه راننده فشار زیاد و مداومی بیاورد و دمای موتور را بسیار بالا ببرد .

  2. مجتبی طایفه قهرمانی گفت:

    فَن یا فَن ّ ؟ Fan ! فَنّ یعنی تخصص نه پروانه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *