ویدیو

راهنمای سرویس و شستشوی درچه گاز برقی خودرو شاهین

خودرو شاهین و همه خودروهای دیگری که از دریچه گاز برقی استفاده می کنند، یک قطعه مهم و حساس به نام دریچه گاز برقی دارند که این قطعه همچون انرژکتور در سایر خودروها نیاز به نگهداری و تمیز کردن دارد.

خودرو سایپا شاهین به دلیل بهترین بهره مندی از پدال گاز برقی شامل دریچه گاز برقی می شود که این درچه گاز وظیفه گاز خوردن خودرو را برعهده دارد. کیفیت سوخت پایین یکی از دلیل مهمی است که باعث کثیف شدن این قطعه در خودرو شاهین می شود و حتی اگر شما بهترین نوع سوخت را هم داخل باک بریزید باز هم نیاز به سرویس دریچه گاز خواهید داشت.

سایپا برای خودرو شاهین مطابق دفترچه راهنما پیمایش 20 هزار کیلومتر را برای سرویس دریچه گاز برقی عنوان کرده است اما در بسیاری موارد شما حتی لازم است زودتر از زمان دریچه گاز را سرویس کرده و متاسفانه در بسیاری از موارد هم شاهد هستیم که نمایندگی این کار را روی خودرو انجام نمی دهد.

اما سرویس این قطعه بسیار مهم است و از جمله کارکردهای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش مصرف سوخت
  • کاهش تاخیر پدال گاز
  • افزایش شتاب خودرو
  • بهبود سوخت و ساز موتور

سرویس کردن و شستشوی دریچه گاز برقی خودرو شاهین کار پیچیده ای نیست و خودتان با ابزارهای اولیه و به کمک یک انرژکتور شور میتوانید این کار را انجام دهید. برای راهنمایی بیشتر می توانید ویدیو زیر که به صورت اختصاصی در مجموعه شاهین لوکس تهیه شده است را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *